آیا می دانید مایع ظرف شویی و دست شویی عامل ایجاد سرطان هستند و در حین شستشو به ظرفها و دستهایتان می چسبند؟؟؟!!!

شما روزانه چندین بار دستهایتان را با مایع دستشویی و ظرف ها را با مایع ظرفشویی میشویید ، مایع جذب میشود و با شستشو از ظرف جدا نمیشه و موقع پخت یا خوردن غذا ، چون گرم است از ظرف جدا و به غذا می چسبد و این مایع ظرفشویی را ، شما با غذا میل می کنید و اگر چند صد بار هم ظرف ها رو آب بکشید ، فایده ای ندارد .
شما اگر بعد از شستشوی دستها یا ظرفهایتان ، آنها را زیر نور مادون بنفش بگیرید ، به راحتی می توانید مواد شوینده را روی ظرف و یا دستان خود ببینید و با صدها بار شستن هم از بین نمی ره ، ولی اگر شما با شوینده های طبیعی آنها را بشویید و فقط یکبار آب بکشید و بعد زیر نور مادون بنفش بگیرید ، خواهید دید هیچ چیزی روی آن نمانده است.
توصیه می گردد از صابونها و مایع های ظرفشویی طبیعی استفاده نمایید . اگر چنین امکانی برایتان وجود نداشته باشد ، حداقل نصف مایع ظرف شویی و دست شویی را با سرکه مخلوط کنید.
بهتر است از سرکه سفید استفاده شود و اگر طبیعی بود بهتر و اگر نبود از سرکه های شیمیایی بازار می شه استفاده کنید اما سرکه های طبیعی بهتر می باشد و توصیه نیز می شود .
تا کنون هیچ منبعی اعلام نکرده که مایع ظرفشویی ضد عفونی هم می کنه !! با این کار آن سبزی ها و میوه ها به شدت سرطانی می شوند و کاملا آلوده .
شما میوه و سبزی هایی که با مایع ظرفشویی شسته شده ، اگر صد بار هم آب بکشید و بعد زیر نور مادون بنفش بگیرید ، می ببینید که چطوری روی میوه یا سبزی ماسیده شده و تمیز نمی شه و به این طریق وارد بدن شده و فرد را به تدریج بیمار می کند .
شما اگر میوه یا سبزی خود را با آب نمک یا سرکه بشویید ، کاملا تمیز و ضد عفونی شده و هیچ عوارضی هم برای بدنتان نخواهند داشت و حتی اگر با نمک دریا یا سرکه طبیعی بشویید و مقداری هم روی آنها بمانند ، برای شما بسیار فایده هم خواهند داشت.