اثرات کافی میکس سنتی و دمنوش گرانتر و ارزان قیمت، کدام به صرفه است

مصرف قهوه ، چای و دمنوش حکایتی چند صد ساله در ایران دارد ، مثلاً تا قبل از قرن نوزدهم در ایران علاوه بر مصرف انواع نوشیدنی های روزانه ، قهوه نیز جای خود را باز کرده بود و در قهوه خانه ها سرو میشد ، تا اینکه انگلیسی ها چای را از هندوستان وارد ایران کردند و به عنوان نوشیدنی غالب مردم تبدیل شد .
ابتدا در لاهیجان شروع به کاشت چای و فروش آن کردند و مدت بسیار زیادی است که چای سبز در ایران فرآوری شده و به صورت چای سیاه مصرف می شود ؛ و همچنین قهوه سیاه که به دلیل فرآوری شدن قهوه سبز مورد مصرف قرار می گیرد .
در حالی که پس از گذشت سال ها ، در قهوه خانه ها چای سرور می شود و برای سرو قهوه به کافی شاپ ها میرویم .
اما در چند سال اخیر در میان ایرانیان برای مصرف روزانه و یا تفریحی مصرف کافی میکس های ترکیبی (قهوه فوری ، شکر و کرمر) رواج یافته است ، ولی بیشتر افراد همان چای (جایگزین قهوه) را ترجیح می دهند و مصرف می نمایند .
و هنوز برخی نوشیدنی روزانه ی خود را فقط دمنوش های گیاهی می دانند و دلیل آن قیمت پایین و به صرفه بودن دمنوش ها و همچنین برخورداری از خواص آن ها می باشد .

سوالات ایجاد شده در ذهن مشتریان هنگام بررسی معجون گیاهی دکتر کلان

 

1- به صرفه نبودن محصول قهوه معجون گیاهی دکتر کلان از لحاظ قیمت در سبد غذایی روزانه من؛!!

کیفیت بالا و طبیعی بدون مواد اولیه این محصول گیاهی مانند : زعفران ، جنسینگ ، تونگات علی ، نارگیل و … یک از دلایل انتخاب قیمت محصول می باشد .

و دلیل دوم تعیین قیمت محصول معجون گیاهی دکتر کلان ، رعایت قوانین مجوزهایی از قبیل : سلامت نوشیدنی ، حلال بودن ، آنالیز مواد مغذی ، مجوز جی ام پی و … می باشد ، که باعث افزایش قیمت تمام شده ی آن شده است .

و همچنین به دلیل تمرکز مواد اولیه تولیدی این محصول در شرق آسیا و همچنین تخصص در فرمول تولید این قبیل محصولات ، ساخت این محصول گیاهی  در کشور مالزی انجام می شود ، به طبع واردات به ایران هزینه هایی بر مبنای واردات ، حقوق گمرکی و حمل و نقل برای این محصول در نظر گرفته می شود.

قیمت این محصول در مقایسه با سایر مکمل ها و نوشیدنی های روزانه یا ماهانه یا یک معجون بستنی و سایر موارد قابل تأمل است .

این امکان برای شما خریداران محترم فراهم می باشد که ترکیبات و خواص آن را بررسی و با سایر محصولات هم رده ی آن مقایسه بفرمایید .

ضمن اینکه خرید و مصرف این معجون گیاهی ، پیش پرداختی برای سلامتی آینده بدن شماست ، علاوه بر این می تواند به عنوان یک مکمل سلامتی و انرژی زا در سبد غذایی روزانه قرار گرفته و ترکیبات گیاهی و مواد مغذی موجود در این معجون گیاهی ، در آینده ما را در برابر بیماری های جسمی و جنسی ، روحی و روانی یاری نموده و همراهی پرانرژی و سودمند می باشد .

شایان ذکر است که افراد پر مشغله به طور روزانه با مصرف این معجون گیاهی دکتر کلان می توانند روز شاد تری را شروع کنند ، اعصابی فولادین داشته باشند و همچنین انرژی جسمی و جنسی خوب و قوی خواهند داشت ، در طول روز خیلی کمتر خسته شوند ، تمرکز فکری بالاتری داشته باشند .

املاح و ویتامین های موجود در این معجون باعث می شود که علاوه بر جلوگیری از تجمع چربی های اضافی بدن مواد مغذی موجود در وعده های غذایی سه گانه با درصد بسیار بالاتری جذب بدنشان شود و به همین دلیل شب نیز خواب بهتری را تجربه کنند .

 

2- و اما سوال دومی که در ذهن خریداران این محصول به وجود می آید این است که : ترکیبات این محصول نیز همانند سایر کافی میت و کافی میکس های موجود در بازار است و فقط دارای اسانس بیشتری می باشد تا جذاب تر شده و سود بیشتری حاصل فروشنده کند .!!

در پاسخ به این دوستان لازم به ذکر است که طبق آنالیز های موجود ، این معجون گیاهی به دلیل وجود مواد مغذی در ترکیبات آن به عنوان مکمل های غذایی روزانه محسوب می شود ، و همچنین این محصول به دلیل کالری موجود در آن انرژی بخش نیست ، بلکه به دلیل وجود عصاره گیاه تونگات علی مالزیایی و جنسینگ پاناکس ، باعث افزایش و تعادل انرژی چی QI بدن (طبق تعریف طب چینی) می شود که در سلامتی بدن ، پایه و اساس درمان محسوب می شود .

یکی از تقاوت های قابل مشهود معجون گیاهی دکتر کلان با سایر محصولات مشابه در طعم ، بو و رنگ ترکیبات موجود در یک ساشه آن می باشد ؛ چرا که اگر ترکیبات این محصول اسانس باشد می توان آن را در بسته های 12 الی 18 گرمی نیز تولید کرد و دیگر نیاز به ساشه ی 25 گرمی نبود .

داشتن مجوزهای حلال و GMP (سلامتی) برای قهوه معجون گیاهی دکتر کلان به دلیل سخت گیرانه ترین قوانین و استاندارهای تولیدات محصولات خوراکی ، مهر تأییدی است بر این ادعا که تمام مواد به کارگیری شده در تولید این محصول ، گیاهی و با کیفیت می باشد ؛ و نظارت کامل و دقیقی در فرآیند تولید آن دارند .

به همین دلیل تمام تلاش این مجموعه در تولید این محصول بر آن است که از بهترین مواد اولیه در ترکیبات آن جهت تولید به کار برده شود ، تا اثر بخشی هر چه بهتر و بیشتری حتی طولانی مدت داشته باشد تا رضایت شما باعث خرید مجدد محصول گردد .

3-“من از انواع دمنوش گیاهی برای سلامتی و آرامش روزانه استفاده می کنم. دمنوش گیاهی همین خواص کافی میکس 8 ترکیب را دارند و به صرفه تر از لحاظ هزینه های خرید هستند. یک دمنوش کافئین ندارد و همچنین در طب سنتی ما گیاهان ریشه ای چینی شناخته شده نیست”

بله درست است دمنوش گیاهی بسیار خوب و مؤثر جهت بهبود سلامت هستند و اثرات خوبی هم برای برخی از افراد دارند، وقتی صحبت از اثرات خوب و سلامتی می شود،

یکی از پارامترهای مهم دوز روزانه مصرف ترکیبات گیاهی در قالب دمنوش یا پودر شده آن است که این اثرگذاری در بعضی موارد جهت نتایج کوتاه مدت مصرف این کافی میکس یا دمنوش مدنظر است که این مورد به فرمول و درصد و عصاره ترکیبات بستگی دارد.

وقتی یک دمنوش گیاهی را در غالب تی بگ حدود 2 گرمی یا حتی دریک قوری دم می کنیم، به چه میزان و یا چقدر عصاره آن داخل آب جوش حل می شود؟ و آیا می توان انتظار اثرات سریع روزانه و آنی داشته باشیم؟

ترکیبات معجون کافی میکس سنتی دکتر کلان در شرایطی تولیدشده است که نتیجه 7 سال تحقیق تیم داروسازان گیاهی و پیگیری اثرات بعد مصرف توسط تولید کارخانه کننده است

و در طی این چند سال گذشته به این نتیجه رسیدند که چه ترکیبی از چه گیاهی با چه میزان با پودر قهوه فوری مخلوط شود تا اینکه بتواند با بدن اکثر افراد سازگاری داشته و برای بعضی ها زودتر اثرات مورد انتظار خواص ترکیبات کافی میکس دکتر کلان را داشته باشد.

 

4-“در دمنوش ها شکر، کالری و کافئین وجود ندارد، آیا در کافی میکس سنتی دکتر کلان از شکر استفاده شده ؟

در تمام انواع دمنوش کالری صفر نیست و تمام گیاهان کالری دارند مگر طبق فرمول خاص ترکیبات فرآوری و تهیه شده باشند که غالباً محصول ارزانی هم نیستند.

در معجون کافی میکس گیاهی دکتر کلان کالری به دلیل ترکیبات گیاهی و استفاده از مقدار کمی شیره خالص نیشکر است.

برای تست این موضوع کافی است این کافی میکس را در معرض هوای آزاد قرار دهیم بعد از مدت کوتاهی رطوبت را جذب می کند و ترکیبات کافی میکس به هم می چسبند که این واکنش در سایر کافی میکس ها دیده نمی شود.

قهوه موجود در کافی میکس سنتی دکتر کلان، درصد کمی از قهوه اندونزیایی است و صرفاً به دلیل همین مقدار خیلی کم، نام کافی میکس یا قهوه مخلوط به آن اطلاق شده است تا طعم مناسب قهوه اعلا را موقع نوشیدن بچشید.

5-عصاره که می گویید مگر می خواهید روغن بگیرید یا عرق گل درست کنید، در این محصول نتایج اثر بخشی سریع نیست!

باید در نظر داشته باشیم که ترکیبات کلیدی این محصول جنسینگ، تنگات علی و زنجبیل است که این سه ماده به صورت تغلیظ شده در این معجون هستند به عبارت ساده تر هر 10 کیلو از هرکدام تبدیل به 1 کیلو شده( روغن یا عصاره پودر شده) تا بتوان در یک ساچت 25 گرمی ترکیب گردد؛ و اثراتی به مراتب بیشتر داشته باشد.

مثلا ژل رویال ملکه زنبور عسل به مقدار 3 کیلوگرم با دستگاه های پیشرفته و تکنولوژی پودر سازی بدون کاهش خواص آن، به یک کیلوگرم پودر رویال ژلی تبدیل می شود.

و درنهایت می بایست این نکته موردتوجه قرارگیری که این محصول کاملاً گیاهی است و به منظور نتیجه گیری بهتر و مؤثرتر در مواردی از خواص این محصول بایستی در بیش از 10 روز تا یک ماه مصرف شود تا مواد مغذی این ترکیبات به میزان کافی به بدن رسیده و زمان کافی برای اثربخشی داشته باشد.

البته ناگفته نماند که افرادی در چند سال گذشته بوده اند که با مصرف یک ساچت 25 گرمی هم اثر خوبی در انرژی بدن و سرحا شدن دیده اند و کم نبوده اند این افراد.

نداشتن مشکلات گوارشی باعث جذب بهتر مواد غذایی و مغذی روزانه و باعث نتایج بهتر دیدن و سریع از این محصول می شود، البته این محصول در این موارد مشکلان گوارشی بسیار موثر است .