copper-29

استفاده از ظروف مسی و جلوگیری از بسیاری بیماری ها مانند : سرطان ، قلبی-عروقی و ..

استفاده از ظروف مسی و جلوگیری از بسیاری بیماری ها مانند : سرطان ، قلبی-عروقی و ..

traditional-cookware-sets

همان طور که قبلا عرض کردیم در هنگام پخت و پز ، یون های ظروف وارد غذا می شوند و پخت و پز در ظروف مسی ، برنجی و چودنی این امکان را ایجاد می نماید که نیاز بدن به مس ، روی و آهن تأمین شود . در این صورت چون این فلزات به صورت یون وارد بدن می شوند ، بدن به اندازه ی نیاز از آنها بر داشت کرده و اضافه ی آن به راحتی از طریق رودها دفع می گردد .

امروزه بسیاری از بیماریها به کمبود این مواد در بدن بر می گردد . مثلا همین روی یا زینگ یکی از آنتی اکسیدانهای بدن می باشد که نقش مهمی در مقابله با بیماریهای مختلف از جمله سرطان ، بیماریهای قلبی و عروقی و مشکلات مغزی دارد . کمبود این ماده ی حیاتی مشکلات و بیماریهای مختلف از جمله کند ذهنی ایجاد می نماید .

روی که از طریق غذا به بدن وارد میشود ، جواب گوی نیازهای بدن ما نبوده و بهترین منبع تأمین روی بدن ، استفاده از ظروف برنجی می باشد . ظروف برنجی ترکیب مس و روی می باشند .

ظروف مسی نیز ، علاوه بر اینکه گرما را به خوبی هدایت میکنند ، خواص ضد میکروبی نیز دارند . یونهای مس از طریق تخریب دی ان ای (DNA) باکتریها آنها را از بین برده و از تولید به مثل آنها جلوگیری به عمل می آورد . ظروف مسی همچنین بسیاری از باکتریهای بیمارستانی از جمله میکروب ام ار اس (MRS) را از بین میبرد .

محققان دریافته اند عنصر مس نقش کلیدی در متابولیسم چربی دارد .

طبق یافته محققان دانشگاه کالیفرنیا ، عنصر مس برای تجزیه سلول های چربی ضروری است ، از اینرو می تواند به تولید انرژی کمک کند . به گفته کریس چانگ ، سرپرست تیم تحقیق ، «عنصر مس به عنوان یک رگلاتور عمل می کند . هر چقدر مس بیشتر باشد ، تجزیه چربی ها بیشتر خواهد بود . »

 

معروف است که پزشکان به کسانی که از درد مفاصل رنج می برند ، داشتن یک دست بند مسی را توصیه می کنند و دلیل این امر را هم کمبود یون های مس در خون ذکر می کنند که با تماس دست بندهای مسی با پوست بخشی از این کمبود جبران شده و از درد مفاصل کاسته می شود .

از سوی دیگر محققین ، یکی از علت های بروز بیماری آلزیمر را رسوب یون های آلومینیوم در مغز عنوان می کنند .

تا چند دهه پیش ، مردم کشور ما رسم داشتند برای پخت غذا مخصوصاً خورشت و آش از قابلمه های مسی استفاده می کردند و یک کفگیر آهنی داشتند به نام حسوم که موقع پخت غذا دائم درون آن قرار می گرفت …

بدن ما (مخصوصاً مغز) برای سلامت و نشاط و کنترل اسیدلاکتیک و کورتیزول به ۶ میلیارد یون مس نیاز دارد و به همین نسبت یون آهن .

کمبود یون مس باعث می شود شما دائم احساس رخوت و خواب آلودگی و کسالت کنید و مدام دهن دره کنید .

برای سلامتی خود از ظروف آلومنیوم دوری جسته و در ظروف مسی آب قلع داده شده ، ظروف چدنی ، سنگی و برنجی استفاده نمایید .

مقالات مرتبط:

nails-845-min
biodegradablepartykit2
copper-29
pre-coffee-mix-and-red-bool
ponni-rice-250x250
drugabuse-shutter128018909-human-liver-xray
ساعت خواب و اثر خواب بر مغز و تناسب اندام
15mar-dishwashing-liquids-hero_large
bed-wetting-300x225
findings_fatties
eye-iStock_000002820466
ga
کم خوابی
ارتباط تغذیه و زیبایی پوست
علائم ، عوارض ، پیشگیری و درمان انحراف تیغه بینی
فواید منیزیم و منابع منیزیم
درمانهای طبیعی
تعادل بین املاح و ویتامینهای بدن
رابطه تستوسترون با رژیم غذایی
50 توصیه سلامتی

محصولات:

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.