استفاده از هر نوع چربی در تهیه روغن مایع و تبلیغ روغن گیاهی

در سال 1950 کشف شد که تعداد بسیاری از تهیه کنندگان روغن مایع ، از هر نوع چربی استفاده می کنند و بر روی بسته بندی خود ، واژه ی روغن گیاهی را ذکر می کنند .
امروزه نیز صنایع روغن سازی از هز نوع دانه ی گیاهی استفاده می کنند ، و از مواد شیمیایی قوی نیز برای حرارت دادن و روغن گیری دانه های روغنی بهره می برند که به این ترتیت ضررش خیلی بیشتر خواهد بود .
روغن سالاد و تهیه غذا می توانست به دلیل داشتن اسید لینولین ماه ها دوام بیاورد ، سرانجام این نوع مواد به دلیل نظریه های گوناگون اولیای امور تهیه غذا ، از این سری روغن ها حذف شد .
همه می دانند که رقابت در بازار مواد غذایی ، باعث شده که شرکت ها برای ارزان کردن محصول خود و در نتیجه فروش بیشتر محصول خود ، از افزودن هر نوع مواد مضر در داخل محصول فروگذار نباشند .
به عنوان مثال : همه به یک سوم قیمت یک کیلو آفتاب گردان ، یک لیتر روغن آفتاب گردان می خرند ، ولی هیچ کس فکر نمی کند که واقعا از چند کیلو آفتاب گردان یک لیتر روغن در می آید ؟
و یا از چند کیلو سیب یا پرتغال یک لیتر آب سیب یا پرتغال در می آید ؟
اینها همه مشخص هستند و همه مختصر فکر کنند به نتیجه می رسند ، ولی همه گول تبلیغات را می خورند و جبیب این شرکت های دروغگو را پر می کنند ، به قیمت از بین رفتن سلامتی خویش .

همه میدانند که یک لیتر روغن آفتاب گردان واقعی ، چندین برابر روغن هایی که به نام آفتاب گردان می فروشند ، گران خواهد بود و قیمت یک لیتر آب واقعی سیب یا پرتغال ، چند برابر یک کلیو سیب یا پرتغال خواهد بود .
زیرا از چند کیلو سیب یا پرتغال ، یک لیتر آب آنها در می آید ، به اضافه هزینه کارخانه ، بسته بندی ، هزینه پخش ، سود فروشندگان ، مالیات و غیره نیز باید به آن ها اضافه شود .
ولی چه معادله ای می باشد که آنها خیلی ارزانتر از حتی یک کیلو میوه ی آن می باشد !!
چرا همه تحقیقات نشان می دهد که اکثر مواد غذایی کارخانه ای بیماری زا هستند ؟
غذا که نباید بیماری ایجاد نماید ، بلکه باید بیماری را از بین ببرد !!.
غذای انسان باید دوای او باشد .
پس معلوم است که کاسه ای زیر نیم کاسه است .
هیچ تولید کننده ای به خاطر خیر امواتشان تولید نمی کنند ، بلکه به خاطر درآمد تولید می کنند و اگر تولید برایشان سودی نداشته باشد هرگز دست به آن کار نمی زنند .
مثلا اگر قیمت عمده فروشی یک کیلو آفتاب 2 دلار باشد ، بایستی قیمت تک فروشی یک لیتر روغن واقعی آفتاب گردان بایستی حداقل 15 دلار باشد ، زیرا چندین کیلو آفتاب گردان نیاز است تا یک کیلو روغن آفتاب گردان تهیه و آماده شود .
تنها راه ، آگاهی خود مردم است تا بدانند و آگاه باشند و الا ما چشم بدوزیم که مثلا دولت ، مسئولین و یا وزارت بهداشت جلوی این سوء استفاده را بگیرند ، خیالی خام نیست .
اگر ما آگاه باشیم و محصولاتی خرید کنیم که واقعا آن چیزی که می گویند هست ، با این کار تولید کنندگان را تشویق خواهیم کرد که از مواد طبیعی و و اقعی استفاده کنند ، نه از مواد مصنوعی .
ما نباید گول قیمت ارزان را بخوریم و هر چیزی که ارزان باشد خرید بکینم .
ما بایستی عقل و هوش خود را بکار برده و از محصولاتی خرید داشته باشیم که قیمت آنها با عقل و منطق سازگارند .
الآن وضعیت طوری شده که اگر یک تولید کننده از مواد طبیعی واقعی استفاده کند و به قیمت واقعی بفروشد ، متاسفانه مردم خرید نمی کنند ، و فکر می کنند آن محصول بسیار گران است ، در حالی که قیمت واقعی آن همین می بشاد .
و چون دیگران مواد غیر واقعی در تولید محصول خود استفاده می کنند ، در نتیجه ارزان هم می فروشند و چه بسا همان شرکت ها اگر از مواد اصلی استفاده کنند ، گرانتر از آن دیگری بفروشند .