ایجاد تعادل بین املاح و ویتامینهای بدن ، ضامن سلامتی شما !!!

ایجاد تعادل بین املاح و ویتامینهای بدن ، ضامن سلامتی شما !!!

ایجاد تعادل بین املاح و ویتامینهای بدن ، ضامن سلامتی شما !!!

مواد معدنی و ویتامینها ، نمی توانند بدون یکدیگر کاری انجام دهند و بایستی اندازه آنها به حد طبیعی باشند ، تا کمک به جذب همدیگر بکنند  .

مثلا برای اینکه ویتامین C در بدن جذب شود ، نیاز هست که مس به اندازه ی کافی در بدن وجود داشته باشد  .

اگر مس به اندازه کافی در بدن وجود نداشته باشد ، ویتامین C جذب نمی شود و مس هم زمانی می تواند جذب شود که بدن آهن ، سلنیوم و پتاسیم را به اندازه داشته باشد و اگر فرد بدون توجه به کمبود مس به مصرف ویتامین C ادامه دهد ، کمبود مس باعث می شود که آهن خون بالا رود  .

به همین جهت مهم است که املاح و ویتامینهای بدن به اندازه باشند تا بتوانند جذب شوند و تولید انرژی کنند .

مثال دیگر: آهن و مس باید به اندازه باشند تا بتواند هموگلوبین تشکیل شود و ویتامین C خاصیت آهن را زیاد می کند ؛

و یا کلسیم با همکاری فسفر و منیزیم می تواند بهتر جذب شده و اسکلت بدن را سالم نگه دارند و یا ویتامین D سبب جذب کلسیم می گردد  .

اگر ما کلسیم زیاد مصرف نماییم ، زینک(روی) ، آهن ، فسفر و منیزیم کم می شوند.

و یا زیادی مس در بدن ، افسردگی ، چاقی ، دردهای متعدد جسمانی ، روانی و دردهای جلو سر را باعث می شوند  . و یا روی که یک آنتی اکسیدان قوی و ضروری برای بدن می باشد ، که در بالا بردن سیستم ایمنی بدن نقش مهمی داشته و با ویروسهای بدن نیز مبارزه می نماید ، اما اگر بیش از حد باشد ، اثر معکوس گذاشته و می تواند بدن را بیشتر در معرض پذیرش عفونت های ویروسی قرار دهد .

همچنین زیادی آهن در بدن باعث میگرن ، التهاب مفاصل و تداوم آن باعث سرطان می شود.

بدون در نظر گرفتن کم و زیاد و بی رویه بودن هر کدام از این مواد ، نه تنها بدن در معرض خطر قرار می گیرد ، بلکه سبب آن می شوند که کار خود را بطور طبیعی انجام ندهد .

درباره نویسنده