تاثیر پای مرغ در چین و چروک

تاثیر پای مرغ در چین و چروک

تاثیر پای مرغ در چین و چروک

کلاژن ساختاری پروتئینی است که در پوست ، مفاصل استخوان و ماهیچه‌ها یافت می‌شود . نقش کلاژن ، حمایت از بافت همبندی است . یعنی ساختار پوست ، مفاصل و ماهیچه‌ها را محکم می‌کند. با افزایش سن ، درصدی از کلاژن از دست می‌رود.

‎وقتی کلاژن کم می‌شود ، خاصیت کشسانی پوست کاهش می‌یابد و پوست به تدریج شل و چروک‌ها نمایان می‌شود .

‎کرم‌های حاوی کلاژن که زیاد هم تبلیغ می‌شوند ، تاثیری روی کلاژن‌سازی ندارند ، چون کلاژن ، پروتئین بافت درشت است و کرم‌های حاوی کلاژن خیلی از سطح پوست جذب نمی‌شوند .

‎برخی ترکیب‌های غذایی وجود دارند که در تحریک سنتز کلاژن موثرند ، اما حاوی کلاژن نیستند. مثلا مواد غذایی حاوی ویتامین C یا E تولید کلاژن را افزایش می‌دهند و پیری پوست را به تأخیر می‌اندازند . پرتقال ، لیمو ، توت فرنگی و کلم بروکلی حاوی ترکیب‌هایی هستند که بر سنتز کلاژن تاثیر مثبت دارند . گوجه فرنگی به دلیل داشتن لیکوپن و ترکیب‌های موجود در شیر سویا هم جلوی تخریب کلاژن را می‌گیرد . کوسه ماهی‌ها هم منبع خوب کلاژن هستند و ماهی‌های حاوی اسید چرب امگا نیز در جوانی و تولید کلاژن پوست تاثیر به سزایی دارند.

یکی دیگر از مواد غذایی حامل کلاژن ، پای مرغ می باشد .

پای مرغ منبع غنی از کلسیم و پروتئین و مهم تر از همه کلاژن است که در واقع با مصرف آن به نوعی بدن خود را از لحاظ استحکام و زیبایی بیمه می کنید و این راز علاقه ی چینی ها به مصرف پای مرغ است که باعث شده عمده پای مرغ کشورمان و کشورهای همسایه مثل ترکیه را به چین می برند .

کلاژن علاوه بر پوست ، در غضروف سازی نیز اثرات چشم گیری دارد، به همین جهت مصرف مواد غذایی کلاژن دار ، علاوه بر زیبایی ، در سلامت بافتهای همبند نیز فواید فراوان دارد و برای جلو گیری از آرتروز تاثیرات چشم گیری دارد.

پس برای جلو گیری از آرتروز و چین و چروک صورت پای مرغ بخورید .

سلامتی با محصولات ارگانیک و طبیعی سرای سلامت

لاغری سریع و بدون عوارض با پکیج لاغری سرای سلامت

اگر به دنبال تقویت قوای جنسی خود و یا همسرتان هستید با ما همراه شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.