درباره تونگات علی

تنگات علی و خواص شگفت انگیز درمانی آن

آیا میخواهید از خواص تونگات علی در تقویت قوای جنسی و شهوت بدانید ؟
تونگات علی Tongkat Ali ، (جنسینگ پاناکس یا جنسینگ مالزیایی) برای تقویت قوای جنسی و شهوت
مشکلات جنسی و زناشویی خود را با تونگات علی درمان کنید .
آیا به دنبال درمان اسپرم سازی خود هستید ؟
آیا از قوای جنسی در رابطه زناشویی رنج می برید ؟
آیادر روابط زناشویی دچار انزال زود رس هستید ؟
آیا از سلامت پروستات خود در آینده دچار نگرانی هستید ؟
آیا دچار اختلال نعوظ هستید و به دنبال درمان آن هستید ؟
درباره تونگات علی
در این مقاله قصد داریم در مورد اثرات ترکیب درخت لانگیفولا مالزی معروف به شاخه محمد علی یا جنسینگ مالزیایی و جنسینگ پاناکس کره ای یا چینی صحبت کنیم که مصرف روزانه آن باعث تقویت قوای جنسی در سن جوانی یا پیری و افزایش شهوت برای روابط زناشویی می شود.
کشف اولیه تونگات علی
مردمان بومی اندونزی در افسانه های خود از تأثیرگذاری و قدرتهای فوق العاده ریشه این گیاه و نام و اصالت آن، صحبت به میان آورده اند .
طبق این افسانه ها قرنها پیش، ریش سفید یکی از قبیله های اندونزی، که محمد علی نام داشته است. (محمد علی نامی است که در میان مالزیایی ها بسیار مرسوم هست.) محمد علی که حدود نود سال سن داشته یک روز برای شکار به اعماق جنگل میرود .

او در جنگل گم میشود و راه خود را به خانه گم میکند. پس از سپری شدن چند روز، محمد علی که به شدت گرسنه بود، برای رهایی یافتن از مرگ شانس خود را با جویدن یک شاخه درخت امتحان میکند.
از قضا درختی که محمد علی از آن خورده بود، همان تونگات علی بوده که زندگی محمدعلی را نجات میدهد. او با خوردن تونگات، نیرو و انرژی خود را بازیافته و نهایتاً راه خود را به روستای خود دوباره پیدا میکند.
او به همراه خود ریشه عجیب و مرموز گیاهی که جانش را نجات داده بود به روستایش می آورد.
البته موقع بازگشت به روستا اولین چیزی که توجهش را جلب میکند ، افزایش قابل توجه و چشمگیر میل جنسی اش بود.

او سپس راز خود را با دیگر افراد قبیله و روستا در میان گذاشت و به این صورت گیاهی که یافته بود به نام خود او یعنی تونگات علی مشهور شد.
تونگات در زبان محلی مالزیایی به معنی شاخه است و تونگات علی به معنی »شاخه علی« هست.

تحقیقات به عمل آمده در مورد تونگات علی :
در مورد تأثیر عصاره تونگات علی دو مطالعه بالینی صورت گرفته است که شواهدی دال برافزایش تستوسترون و تعداد اسپرم در مردان به علت استفاده از تونگات علی را ارائه میدهد.

مطالعهای که در سال ۲۰۰۹توسط دانشگاه School of Pharmaceutical Sciencesدر دانشگاه سینز مالزی ((University Sains Malaysia بر روی موشهای نر انجام گرفت، نشان داد که مقایسه میان گروه کنترل و گروه تحت آزمایش، نشان از تأثیر چشمگیر عصاره لانگیفو لیا بر افزایش سطح پلاسما تستوسترون دارد.

در مطالعه دیگری که در سال ۲۰۱۰ توسط دانشکده فیزیولوژی دانشگاه کبانگسان مالزی) (University Kebangsaan Malaysia انجام شد، مشخص گشت که موشهای نر که تحت داروی لانگیفولیا قرار گرفته بودند تعداد و میزان تحرک اسپرم بالاتری نسبت به گروه کنترل دارند.

تأثیر تقویت جنسی و انرژی زا بودن تونگات علی بر پیر مردان بومی اندونزی

مردم قبایل و بومی اندونزیایی باافتخار شادابی و توانایی جنسی خود را به معرض نمایش میگذارند که در واقع نتیجه استفاده روزانه از تونگات است.

یکی از تأمین کنندگانی که در جاکارتا کار میکند و مواد و امکانات موردنیاز سه روستای کوچک در شمال جزیره سوماترا را به عهده دارد در مورد تونگات علی چنین میگوید:

»این گیاه در آنجا پاساک بومی یا Pasak Bumi نام دارد که به معنی میخکوب شده در زمین است.

این نام به این حقیقت اشاره دارد که این ریشه در عمق سیار زیاد داشته و در حدود ۲۵ سانتی متر در داخل زمین قرارگرفته است.

به همین دلیل کشت این گیاه بسیار دشوار هست.

هرچند که امروزه مردم محلی قادرند بدون رساندن هیچگونه آسیب به جنگلهای مقدسشان، این درختان را تنها به کمک دستشان برداشت کنند.«

 

میزان غلظت ترکیبات مغذی در ریشه این گیاهان بسیار زیاد است و فرمولهای گیاهی غنی و برتر از ریشه این گیاه استفاده میکنند.

در واقع افراد محلی تنها از ریشه های درختانی استفاده میکنند که حداقل ۱۰سال سن داشته باشند. ازنظر آنها فقط درختانی که به این سن رسیده باشند کیفیت و توانایی لازم برای افزایش قدرت و توانایی جنسی مردان قبیله رادارند.

یک تامین کننده گیاهی که در قبیله های مالزی مشغول است در مورد تجربیاتش از تونگات علی میگوید:

زمانی که با مشکل نعوظ مواجه شده بودم، تقریباً هر گیاه و هر محصول گیاهی که میشناختم و پیدا میکردم را برای این منظور استفاده میکردم تا شاید مشکلم برطرف شود.

بیشتر آنها اصلاً تأثیری بر بدنم نداشتند. فقط بعضی از آنها بودند که تأثیرات بسیار کمی مشکلم داشتند ،

هرچند که این تأثیر آنقدر زیاد نبود که بتوانند زندگی جنسی من را به طور کامل درست کنند.

تنها چند عدد از این گیاهان دارویی بودند که واقعاً تأثیر گذار ظاهر شدند و تونگات علی بهترین آنها بود.

پس از استفاده از تونگات علی میل جنسی بسیار زیادی پیدا کردم و تنها پس از یک ساعت پس از مصرف آن میتوانستم نعوظ کامل داشته باشم.

البته خیلی سریع فهمیدم که کیفیت محصولی که استفاده میکنم تأثیر خیلی زیادی دارد.

با پیش روی بیشتر برای پیدا کردن بهترین مکمل غذایی و کمک کننده به رفع مشکل جنسی،نهایتاً تصمیم گرفتم به منبع تولید و رشد بیشتر این گیاهان دارویی سفر کنم.

در نتیجه سه سال پیش برای اولین بار به اندونزی سفر کردم تا باکیفیت ترین تونگات علی روی زمین را بیابم.

در روستای لینگا اعضای قبیله باتاک (Batak)سکونت دارند و بسیار مهمان نواز هستند.

در این مدت رابطه خوبی با رئیس قبیله برقرار کردم. مردی که حداقل ۸۰سال سن داشت و نام او ساپتو (Sapto)بود.

من با ساپتو و دیگر مردان قبیله هر روز به اعماق جنگل میرفتم تا ریشه تونگات علی جمع آوری کنم.

بیشتر افرادی که در کنار او بودند نیمی از سن او را داشتند ولی با این حال ساپتو همیشه بهتر و سرزنده تر از آنها بود و استقامت و قدرت بیشتری داشت.

زمانی که در مورد راز این استقامت و نیرو در این سن و سال پرسیدم، او لبخندی زد و به تکه ای از شاخه تونگات علی که برداشت کرده بود نگاه کرد.

ساپتو هم تجربه ای مشابه محمد علی که قرنها پیش در جنگل گمشده و زندگی خود را به کمک تونگات علی نجات داده بود، داشت.

آقای ساپتو همانند تمام مردم قبیله اش هر روز از درخت تونگات علی تغذیه میکند. قویترین نشانه و اثبات برای تأثیرگذاری تونگات علی زمانی مشخص شد که ساپتو ماجرای همسرش را برای من تعریف کرد.

زن اول ساپتو چندین سال پیش فوت کرده و پس از آن، او با زنی جوان دوباره ازدواج کرده بود. زنی تقریباً ۳۰ساله یا شاید جوانتر. آنچه مشخص بود این بود که این زن جوان کاملاً از رابطه زناشویی خود راضی بود .

درباره خواص شاخه محمد علی :

در طی تحقیقات به عمل آمده مشخص شده است که جنسینگ پاناکس میتواند به بهبود کلی عملکرد جنسی در مردانی که دچار اختلال نعوظ هستند ، کمک کند .

طبق تحقیقاتی که در مجله پزشکی American Journal of Urology به چاپ رسیده است،

نتایج مطالعات انجام شده در مورد تأثیر جنسینگ پاناکس بر روی مردان نشان میدهد که این گیاه قابلیت بهبود اختلال در عملکرد نعوظ را داراست .

کسانی که حدود ۹۰۰میلیگرم از پودر جنسینگ را به طور مرتب و ۳بار در روز به مدت ۸ هفته دریافت میکردند، نتایج چشمگیر در علائم عملکرد جنسی خود را تجربه کرده در حالی که گروه دیگر که از دارونما استفاده میکردند، هیچگونه علائمی مشاهده نکردند.

در آقایانی که مشکلات جنسی نداشته باشند ، استفاده از جنسینگ و تونگات علی برای تقویت قدرت باروری ، اسپرم سازی و سلامتی پروستات بسیار موثر است .

تونگات یا شاخه علی :

استفاده از این گیاه توسط مردان سالهاست که در کشورهای مختلف سابقه دارد.

این گیاه به عنوان ویاگرای آسیایی مورد استفاده قرار میگیرد .

علت این نامگذاری آن است در یک منطقه خاص در مالزی ، تایلند ، اندونزی و دیگر کشورهای آسیای شرقی رشد میکند .

تصور میشود که این گیاه با تأثیرگذاری به سطح ترشح تستسرون که همان هورمون غالب مردانه است، میتواند چنین تأثیراتی را در بدن موجب گردد.

تستوسترون ویژگیهای جنسی اولیه و ثانویه را در مردان به وجود می آورد و باعث حفظ سلامت قلبی و عروقی در بدن است.

علاوه بر آن، این هورمون در درمان اختلال نعوظ، جایگزینی چربیها با عضلات ، افزایش سطح انرژی ، افزایش میل و قوای جنسی و ایجاد روحیه و حال خوب و متعادل در مردان نقش مهمی دارد.

تونگات علی گیاهی بسیار ارزشمند و مهم برای بدنسازانی است که قصد دارند بدنی کم چربی ، پر عضله و قدرتمند داشته باشند .

تونگات گیاهی بسیار مغذی است که توانایی تأثیرگذاری بالایی دارد.

گیاه مالزیایی تونگات علی (Tongkat Ali که به صورت جهانی با نام Eurycoma Longfolia شناخته میشود) درمانی سنتی و بسیار محبوب است.

مصرف اولیه این درمان بهبود و افزایش سلامت جنسی و حمایت از سطح هورمونی طبیعی در مردان هست.

تونگات علی و تأثیر آن بر افزایش تستوسترون

ریشه گیاه تونگات علی مدتهاست که به عنوان یک داروی تقویت قوای جنسی، درمانی برای اختلالات جنسی ناشی از افزایش سن و درمان علائم آندروپوز به کار گرفته میشود.

مشکل و بیماری که به نام سندرم آندروپوز میگویند ، میتواند منجر به کاهش پاسخ و عملکرد جنسی، کاهش سطح انرژی، افزایش چربی بدن و افسردگی شود.

مردان زیادی هستند که با مشکل آندروپوز دست و پنجه نرم میکنند . زمانی که بدن فرد دیگر مانند گذشته کار نمیکند و عملکرد خوب گذشته را ندارد ، فرد کلافه و سردرگم میشود و به دنبال راه حلی برای درمان آن میگردد.

ریشه این گیاه حاوی ترکیباتی است که در تحقیقات به عمل آمده در رابطه با تحریک قوای جنسی ، افزایش کیفیت منی و حمایت از رشد عضلات حیوانات مختلف ، بسیار مؤثر و قدرتمند ارزیابی شده اند.

در مطالعات دیگر مردانی که تونگات علی را به صورت روزانه مصرف میکنند وضعیت عملکرد نعوظ بهتر، میزان قوای جنسی و حجم منی بیشتری را تجربه میکنند.

حتی برخی از آنها با استفاده از جنسینگ، کاهش میزان چربی در بدن خود را نیز مشاهده کردند.
تونگات علی و تأثیر آن بر افزایش باروری و کیفیت بالاتر اسپرم مردان هرچند که نمیتوان گفت تمام افرادی که از تونگات علی استفاده میکنند، خواهان افزایش قوای جنسی و باوری هستند،

ولی به هر حال ذکر این موضوع مفید است که بگوییم حمایت هورمونی تونگات علی همچنین میتواند به داشتن اسپرمهای سالم و کیفیت بالاتر اسپرم ها هم کمک کند.

کیفیت اسپرم با معیارهای حجم، غلظت و میزان تحرک اسپرمها سنجیده میشود و میتواند بر باروری مردان تأثیرگذار باشد .

در مطالعه ای که بر روی مردان انجام شده است ، ۶۷درصد از مردانی که از تونگات علی به صورت روزانه ستفاده میکنند بهبود چشمگیر در کیفیت اسپرم را مشاهده کرده اند که تأثیر آن تا ۱ماه پس از شروع اولیه مطالعه ادامه داشت.

تقریباً ۱۵درصد از شرکت کنندگان در آزمایش پس از آن این دوره ، بارداری همسرشان را گزارش کردند .

در حقیقت بسیاری از شرکتها از تونگات علی ارزان قیمت ، کم کیفیت و کم ارزش از نظر ترکیبات استفاده میکنند که تأثیر چندانی بر افزایش قوا، عملکرد و میل جنسی فرد ندارد.

مقالات : 

thinking
4قهوه معجون گیاهی دکتر کلان کافی میکس دکتر کلان در سرای سلامت
pre-coffee-mix-and-red-bool
fresh-date-recipes
خواص سیاه دانه و درمان 1000 درد با سیاه دانه
db101734c20b07f0de1583d658e8e0da
benefits-of-flaxseed-oil-thumb
uterineprolapse
n00041536-b
location-of-thyroid
wooden-table-with-a-cup-of-coffee_1203-1631
91150090791215988137
15mar-dishwashing-liquids-hero_large
NaturalSaltDeposits-RocksaltandCrystalsalt
vitamins_clock
thyroid
reishi-ganoderma-lucidum-lingzhi
findings_fatties
anxiety-depression
liver-function
eye-iStock_000002820466
dc428488e39c9d3e15a647b8757529cc
what-is-cancer (Copy)
اندکی تفکر
webmd_rm_photo_of_nerve_damage
نوشیدن آب یخ
خواص برنج قهوه ای

محصولات : 

No products found which match your selection.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.