خواص سبوس گندم و جو و استفاده از نان سالم در تامین بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن

سبوس ، جزء مواد غذایی مطلوب برای باکتری های روده ها هستند که علیه امراض میکروبی روده ها اقدام و سیستم ایمنی بدن را فعال می کنند.
مواد فیبری موجود در نان سبوس دار ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذایی را جذب کرده و از روده دفع می کنند .
با توجه به مصرف بالای نان در ایران ، توجه به نوع پخت و آرد مورد استفاده بسیار مهم است.
نانی که از آرد سبوس دار تهیه می شود و با خمیر مایه و بدون استفاده از جوش شیرین به عمل می آید و با حرارتی ملایم ، یکنواخت و شعله غیر مستقیم پخته می شود ، سالم ترین نان است .
نان های کامل ، ارگانیک و سالم از گندم و جو سبوس دار دیمی که بدون استفاده از کود شیمیایی و سمپاشی به عمل آمده ، در آسیاب های قدیمی آسیاب شده و بدون استفاده از جوش شیرین در حرارت غیرمستقیم پخت می گردد .
سبوس ، جدار خارجی گندم را تشکیل می دهد و آن قسمت از گندم است که دائما در معرض آفتاب و هوا بوده و از اشعه ی خورشید استفاده می کند . این قسمت دارای مقادیر زیادی از ویتامین هاست .

در نان سبوس دار ، به طور میانگین ، دو برابر ویتامین ، مواد معدنی و مواد فیبری نسبت به نان سفید وجود دارد.
مواد فیبری موجود در نان سبوس دار ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذائی را جذب کرده و از روده دفع می کنند.
نان سبوس دار ، دارای منیزیم است که باعث تقویت ماهیچه های روده می شود و از دردهای ماهیچه ای جلوگیری می کند.
مواد فیبری موجود در نان سبوس دار ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه ی موادغذایی را جذب کرده و از روده دفع می کنند و در لاغر و سالم ماندن بسیار موثراست.
آن سبوس دار دارای ویتامینB2 و نیاسین می باشد . این ویتامین ها باعث تمرکز و دقت عمل شده و شادابی و خوشحالی را در انسان بوجود می آورند.
نان سبوس دار برای کودکان و نوجوانان نیز بسیار خوب است ، مخصوصاً در دورانی که سلولهای عصبی در حال رشد هستند ، آهن موجود در نان سبوس دار، سبب باهوشی و رفتار خوب کودکان می شود.