خواص سبوس گندم و جو

خواص سبوس گندم و جو

سبوس ، جزء مواد غذایی مطلوب برای باکتری های روده ها هستند که علیه امراض میکروبی روده ها اقدام و سیستم ایمنی بدن را فعال می کنند. مواد فیبری موجود در نان سبوس دار  ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذایی را جذب کرده و از روده دفع می کنند . با توجه به مصرف بالای نان در ایران  ، توجه به نوع پخت و آرد مورد استفاده بسیار مهم است.

نانی که از آرد سبوس دار تهیه می شود و با خمیر مایه و بدون استفاده از جوش شیرین به عمل می آید و با حرارتی ملایم  ، یکنواخت و شعله غیر مستقیم پخته می شود  ، سالم ترین نان  است .

نان های کامل  ، ارگانیک و سالم از گندم و جو سبوس دار دیمی که بدون استفاده از کود شیمیایی و سمپاشی به عمل آمده  ، در آسیاب های قدیمی آسیاب شده و بدون استفاده از جوش شیرین در حرارت غیرمستقیم پخت می گردد . سبوس  ، جدار خارجی گندم را تشکیل می دهد و آن قسمت از گندم است که دائما در معرض آفتاب و هوا بوده و از اشعه ی خورشید استفاده می کند . این قسمت دارای مقادیر زیادی از ویتامین هاست . در نان سبوس دار  ، به طور میانگین ، دو برابر ویتامین  ، مواد معدنی و مواد فیبری نسبت به نان سفید وجود دارد.

مواد فیبری موجود در نان سبوس دار  ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه مواد غذائی را جذب کرده و از روده دفع می کنند.

نان سبوس دار ، دارای منیزیم است که باعث تقویت ماهیچه های روده می شود و از دردهای ماهیچه ای جلوگیری می کند.

مواد فیبری موجود در نان سبوس دار  ، کلسترول و مواد سمی حاصل از تجزیه ی موادغذایی را جذب کرده و از روده دفع می کنند و در لاغر و سالم ماندن بسیار موثراست.

آن سبوس دار دارای ویتامینB2  و نیاسین می باشد . این ویتامین ها باعث تمرکز و دقت عمل شده وشادابی و خوشحالی را در انسان بوجود می آورند.

نان سبوس دار برای کودکان ونوجوانان نیز بسیار خوب است ، مخصوصاً در دورانی که سلولهای عصبی در حال رشد هستند ، آهن موجود در نان سبوس دار،سبب باهوشی و رفتار خوب کودکان می شود.

1 پاسخ
 1. درب ضد سرقت
  درب ضد سرقت says:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت
  به این خوبی سپاسگزارم
  ما در زمینه درب های ضد سرقت و ضد حریق فعالیت
  می کنیم.خوشحال میشوم از وبسایت ما دیدن کنید

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.