edibel-growth-3d-printed-food-8

رابطه طبع و مزاج خواراکی ها با حالات بدن

رابطه طبع و مزاج خواراکی ها با حالات بدن
به هم خوردن تعادل اسیدها و بازها در اثر : نوع غذا ، مشکلات دستگاه جهاز هاضمه ، استرس ، اضطراب ، مصرف دارو های شیمیایی وهوای سرد یا گرم به هم می ریزد . هوای سرد ، خون را اسیدی می کند و هوای گرم ، باز یا قلیا را می آفریند .
هنگامی که ما بیمار میشویم ، به طور تقریبی دائم بدن ما اسید زیادتر دارد . به عبارت دیگر ، اسیدوز شده و درجه های گوناگونی از اسید را سبب می گردد .
علایم اسید اضافی ، به صورت جمع شدن مایع در بدن یا پایین رفتن فشار خون ، بدخوابی و پریشانی ، عفونت های مفاصل ، بوی ترشیدگی در مدفوع ، اشکال در فرو دادن غذا و کند شدن دندانها ، خود را نشان می دهد .
موارد گفته شده در بالا ، به دلیل کار آمد نبودن جگر ، کلیه ها و هورمون غدد فوق کلیه یا در اثر غذای ناجور و نامناسب ، بی موقع یا دیر غذا خوردن ، چاقی یا نداشتن مواد درست در بدن نیز می تواند ایجاد گردد .
بدن ما در حال کار ، تنفس ، ضربان قلب ، به کار گیری ماهیچه ها ، ورزش و نرمش ، تنش ، عصبانیت ، نا آرامی و ترس نیز دایم اسید ساخته و وارد خون می کند .
هر نوع مواد اسید دهنده ای که ما می خوریم ، با کمک مواد بازدار به ویژه مواد حاوی کلیوم (پتاسیم) در بدن باید خنثی شود و گر نه در استخوان ها ، مفصل ها و رگهای خونی انبار می گردد .
غذا با شکر زیاد و نوشیدنی شکر دار و برگرها میزان اسید بدن را افزایش داده و در دراز مدت کلسیم استخوان اسکلت بدن را نابود می کنند .

مقالات مرتبط:

709571_Eh1nnres
sadman_0
مزاج رفتارها
colddry-180x180 (Copy)
تشخیص سردی و گرمی بدن

محصولات:

No products found which match your selection.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.