رادیکالهای آزاد و آنتی اکسیدانها

هر مولکول یا ترکیب شیمیایی با ثبات بدن ، دارای الکترونهای زوج می باشد . هر الکترون ، اگر شریک زوج خود را نداشته باشد و به اصطلاح فرد باشد ، رادیکال آزاد نامیده می شود.
این الکترونهای فرد یا مجرد ، دنبال جفتی برای خود می گردند و با انتشار گازهای مخرب ، تخریب ها و مزاحمتهای زیادی برای الکترونهای جفت ایجاد می نمایند و سعی می نمایند به یک مولکولی چسبیده و آن را انهدام نمایند تا یک الکترونی را از او دزدیده و برای خود جفت نماید .
با دزدیده شدن جفت الکترون یک مولکول یا سلول ، آن ماده اکسید شده و به پیری و مرگ زود رس مبتلا می گردد . همه بیماریها از جمله سرطان ، دیابت ، ناراحتیهای قلبی وغیره حاصل تخریب رادیکالهای آزاد می باشند.
ما از طریق تنفس و تغذیه نا سالم ، روزانه میلیاردها رادیکال آزاد وارد بدن می کنیم . مثلا یک بطری نوشابه دارای صدها میلیون رادیکال آزاد می باشد.
موادی که رادیکالهای آزاد را از بین می بره ، آنتی اکسیدان نامیده می شوند .
قوی ترین آنتی اکسیدانها در گروه ویتامینهای طبیعی ویتامین C، E و A بوده و در گروه مواد معدنی طبیعی سلنیوم ، روی و کوانزیم ده می باشند.
با مصرف هوا و آب سالم ، نان های سبوسدار ، روغنهای واقعا گیاهی یا حیوانی ( نه صنعتی ) مصرف فراوان میوه جات ، سبزیجات ، حبوبات ، خشکبار خام و سایر غذاهای ارگانیک، بایستی تلاش کنیم که به اندازه کافی آنتی اکسیدان وارد بدن نماییم .
در صورتی که به این مواد سالم و ارگانیک دسترسی ندارید ، حتما چند نوع مکمل غذایی طبیعی که شامل آنتی اکسیدانها نیز باشد ، روزانه استفاد نماید .
ما نمی توانیم جلو ورود رادیکالهای آزاد به بدن را بگیریم ، ولی می توانیم ورود آنها را کم کنیم و به جای آن ورود آنتی اکسیدانها را زیاد کنیم.