سردی عامل افسردگی ، اضطراب و بیماری های عصبی ، دیابت و چاقی

با پائین آمدن پ هاش (PH) خون ، میزان ساختن هورمون سروتونین یا هورمون شادابی و یا هورمون روز و فعالیت و همچنین هورمون ملاتونین و یا هورمون خواب وآرامش و شب به هم می خورد که سر آغاز افسردگی ، اضطراب ، استرس ، تنش ، و بسیاری بیماریهای عصبی دیگر میباشد .
پائین آمدن پ هاش (PH) بدن همچنین باعث افزایش ترشح هورمون آدرنالین می شود که ترشح بیش از حد این هورمون ، دوباره باعث افزایش اضطراب و سایر تنش های روانی می شود .
افزایش ترشح بیش از حد این هورمون همچنین باعث می شود قند هایی که به صورت گلیکوژنز در کبد ذخیره می شوند ، آزاد شده و وارد خون می شوند و پانکراس انسولین بیشتری ترشح کرده و وارد خون می کند ، تا آن قندهای اضافی در خون را به مصرف برساند .
برای مصرف قند در بدن ، بخصوص در مغز ، نیاز به ویتامین های گروه B و C ، کروم ، منیزیم ، زینک ، وانیدیم و اسید آمینه ی تریپتوفان می باشد ، که معمولا در پ هاش (PH) پائین اینها خوب جذب نمی شوند ، در نتیجه این قند ها به صورت چربی دور شکم ، باسن و رانها ذخیره می کردد و باعث چاقی موضعی می کردند و همچنین پایه گذار بسیاری مشکلات دیگر از جمله دیابت می گردد .
ندانستن این مسائل ، باعث بیماریهای بسیار زیادی می گردد که تجویز انواع کورتونها ، مسکن ها و آرامش بخش ها در صورت مراجعه به پزشکی آلوپاتیک خواهد شد ، که آن داروها ، خود سرمنشاء بسیاری بیماریهای دیگر در آینده خواهند بود .
بنابراین تنها راه درمان و نجات ، استفاده از روش تغذیه صحیح و مصرف غذاهای ارگانیک ، و در صورت نیاز مصرف مکمل های غذایی واقعی و صد در صد طبیعی می باشد .