فواید سفید کردن ظروف مسی با قلع

فواید سفید کردن ظروف مسی با قلع

فواید سفید کردن ظروف مسی با قلع

ظروف مسی اگر با قلع نیز سفید شوند ، علاوه بر اینکه میزان یونهای مس را متعادل می نماید ، نقش مهمی نیز در جلوگیری از سرطان دارد .

مسی که از طریق غذاهای مختلف وارد بدن می شود به هیچ عنوان جواب گوی نیازهای بدن نبوده و بهترین و سالمترین راه تأمین مس بدن ، استفاده از ظروف مسی می باشد .

استفاده مس به این روش ، چون به صورت یون می باشد ، هیچ گونه مشکلاتی برای بدن ایجاد نمی نماید .

آنچه که در بعضی کتابها خوانده می شود که مصرف بیش از حد مس مشکلاتی برای بدن ایجاد می نماید ، ما هم قبول داریم ، ولی این زمانی می باشد که مس به صورت مولکول و یا مصنوعی باشد .

استفاده از ظروف مسی ، یونهای مس به بدن وارد می نماید و چون داخل ظروف مسی با یک لایه ی قلع پوشش داده می شود (البته بایستی دقت شود که با قلع سفید شود نه با سرب که بسیار خطرناک نیز می باشد) هیچ مشکلی برای بدن ایجاد نمی نماید .

امروزه مشخص شده که 145 نوع بیماری در اثر کمبود مس ایجاد می گردد از جمله آنوریزم ، سفیدی موی بدن ، گشادی عروق ، افتادگی گونه ها ، سینه ها و شکم که اکثراً روی به جراحی برای ترمیم آنها می آورند ، بسیاری از کمر دردها ، نوعی از کم خونی و پلاسیدگی بدن به کمبود مس مربوط می باشد .

محققان دریافته اند : عنصر مس نقش کلیدی در متابولیسم چربی دارد .

طبق یافته محققان دانشگاه کالیفرنیا ، عنصر مس برای تجزیه سلول های چربی ضروری است ، از اینرو می تواند به تولید انرژی کمک کند .

به گفته این محققان ، «عنصر مس به عنوان یک رگلاتور عمل می کند . هر چقدر مس بیشتر باشد ، تجزیه چربی ها بیشتر خواهد بود . »

درباره نویسنده