قند و کارکرد آن در بدن مانند : هورمون ها ، مسائل جنسی ، یبوست ، قارچ ها و تومورها

می دانیم که هر عضو بدن، با انرژی و یا سوخت خاصی کار و فعالیت می کند .
– مثلا سوخت قلب ، چربی می باشد .
– سوخت چشمها ، مغز و میل جنسی ، قند می باشد

ولی چه نوع قندی ؟

آیا فقط منظور از قند یک ماده ی شیرین کننده می باشد ؟
منظور از قند و یا هر نوع شیرینی دیگر ، قند و شیرینی دست نخورده می باشد .

هورمون سروتونین

مثلا : در مغز هورمونی بنام سروتونین تولید می شود که عامل سرحالی و شادابی می باشد . برای اینکه این هورمون ترشح پیدا کند ، لازمه ی آن قند می باشد ، ولی این قند زمانی می تواند به مصرف تولید این هورمون برسد که در کنار آن اسید آمینه ی تریپتوفان ، روی ، منیزیم ، گروه ویتامینهای ب و غیره بایستی وجود داشته باشند تا جذب مغز شده و به تولید هورمون سروتونین بینجامد .
امروزه شیوع انواع افسردگی ها ، اضطرابها ، فوبیاها و غیره به کمبود املاح و ویتامینهایی بر می گردد که که بدن تهی از آنهاست .

مشکلات جنسی

و یا و فور مشکلات جنسی از قبیل انزال زود رس و غیره به مصرف قند های مصنوعی بر می گردد ، که تهی از مواد مفید برای بدن هستند .
در چنین مواقعی بدن به شکل بیماری و کسالت کمبود خود را اعلام می نماید ، تا توجهی به آن علل بشود ، ولی متاسفانه به جای اینکه ما به ندای آن گوش فرا دهیم و با تغذیه ی صحیح آن کمبود را جبران کنیم ، با مصرف داروهای شیمیایی وضعیت را بدتر کرده و به دور تسلسل می افتیم و روز به روز مشکلات ما پیچیده تر و عمیق تر می گردد .
همانطور که در بالا اشاره شد ، میکروب های مفید روده ها ، نقش مهمی در سلامتی بدن دارند .
کمبود و یا نابودی آنها مشکلات فراوانی برای افراد ایجاد می نماید .

یبوست سر منشأ بیماریها

از بین رفتن و کمبود اینها ، علاوه بر کمبود ویتامینهای گروه B بدن و سوء جذب بسیاری از املاح و ویتامینها و پایین آمدن پ هاش روده ها ، یبوستهای شدیدی نیز ایجاد می نماید .
همانگونه که می دانیم ، یبوست سرمنشا بیماریها بوده و عامل ایجاد کننده ی بسیاری از بیماریها و مشکلات بدن می باشد که شکر سفید شده و سایر شیرنیهای ساخته شده از آن ، عامل ایجاد کننده ی آن می باشند .

قارچ ها و تومورها

همچنین شکر سفید در رشد بسیاری از قارچها و تومورها نقش موثری دارد ، به طوری که با قطع شکر سفید و سایر شیرنیهای مصنوعی ، رشد آن قارچها و تومورها نیز متوقف می شود .
برای سلامتی خود و اعضای خانواده و بخصوص کودکان ، به تغذیه ی خود توجه کرده و تا حد امکان از غذاهای مصنوعی و دستکاری شده شدیداً اجتناب نماییم ، بخصوص از قند و شکر تصفیه شده و محصولات مصنوع از آن مانند : نمک ، آرد و روغن تصفیه شده شدیداً اجتناب نمائیم و سلامتی خود و اعضای خانواده ی خود را به این طریق پاس بداریم .