لبنیات ایجاد کننده پوکی استخوان یا رفع آن؟

لبنیات ایجاد کننده پوکی استخوان یا رفع آن؟

لبنیات ایجاد کننده پوکی استخوان یا رفع آن؟

 همه ی ما ، فکر می کنیم برای جلوگیری از پوکی استخوان لازم است روزانه مقداری زیادی لبنیات بخوریم ، غافل از آنکه لبنیات بخصوص ماست و دوغ ، بعلت دارا بودن اسید لاکتیک و پایین آوردن ph یا اسیدیته کردن خون وگوارش ، بر عکس تصّور بسیاری از جمله پزشکان مرسوم ، موجب جدا شدن یون کلسیم از استخوان ها می شود و باعث پوکی استخوان می شود!

کلسیوم در صورتی که پ هاش گوارش بالا باشد امکان جذب دارد.

لبنیات پ هاش پایئنی دارد و محیط روده را اسیدی می گرداند و امکان جذب آن وجود ندارد ، بخصوص لبنیات پاستوریزه و هموژونیزه.

علاوه بر این ، بعد از سه سالگی ، گوارش انسانها نمی تواند کلسیوم موجود در لبنیات را جذب نماید و مصرف آنها مشکلات عدیده ای از جمله پوکی استخوان ایجاد می نماید

ماست حاوی اسید لاکتیک است و مصرف آن موجب اسیدی شدن محیط متابولیکی بدن و استخوان ها می شود.

پس در صورت تمایل و علاقه به لبنیات ، باید موادی به آنها افزوده شود تا خنثی کننده ی این پدیده ی اسیدیته باشد. مثلا :

برای درست کردن ماست ، ابتدا یک میکروارگانیسم تخمیر کننده یا همان مخمر ماست را به شیر اضافه می نمائیم و آن را در دمای 37 درجه سانتیگراد قرار می دهیم ، بنابراین مخمر ، قند موجود در شیر را که لاکتوز است ، تجزیه می کند و ماحصل آن تولید انرژی برای مخمر و متابولیت و مواد ضایعاتی آن می شود.

اسیدلاکتیک ، که خود برای ادامه ی رشد و نمو میکرواورگانیسم ضرر دارد و موجب توقف رشد مخمر می شود ، و از همین جا است که این اسید برای سلولهای بدن ما هم ضرر دارد ، پس باید موادی به ماست اضافه کرد تا این مواد را خنثی نماید.

مصلح ماست زینیان (نام فارسی آن نانخواه است) می باشد که یک گیاه دارویی است و معمولاً در عطاری های بزرگ یافت می شود ، با توجّه به اینکه زینیان دارای طبع گرم و خشک است اضافه کردن آن به ماست ، طبع سرد و تر ماست را خنثی می نماید و همچنین در طب سنتی نیز از داروهای گیاهی دیگری که طبع گرم و خشک دارند برای اصلاح ماست استفاده می گردد ، از آن جمله می توان به گل محمدی ، آویشن ، نعناع ، پونه ، فلفل سیاه ، موسیر و کنجد اشاره نمود.

البته می توان با اضافه کردن کمی نمک نیز طبع سرد و تر ماست را تا حدودی اصلاح کرد.

در صورت تمایل به استفاده از لبنیات بخصوص ماست ، حتی المکان از ماست شیرین و پر چرب طبیعی استفاده شود و به جای ماست خالص از ماست به همراه مصلحات استفاده نمائید تا دچار ضررهای ماست بدون مصلح نشوید.

در اضافه کردن سایر سردی ها به ماست باید به ازای هر سردی یکی از گرمی های فوق به مجموعه اضافه شود ، ولی افراد دیابتی ، ام اسی ها و روماتیسمی ها و بیماریهایی مانند آنها که طبع سرد دارند ، کلاً بهتر است تا بهبودی کامل لبنیات با مصلح یا بدون مصلح را مصرف نکنند .

درباره نویسنده