مصرف آنتی بیوتیک ها و احتمال افزایش بیماریها

همانطور که از اسم انتی بیوتیک هویداست، آنتی بیوتیک یعنی ضد زندگی . آنتی بیوتیک ها ضد زندگی هر موجود مفید یا مضر در بدن می باشند و مثل کوری بی شعور عمل می کند که شمشیر تیزی در دست گرفته و دوست و دشمن را سر می برد و از بین می برد.
در این بین بیشترین صدمه را میکروبهای مفید روده ها می بینند که این میکروبها ، علاوه بر کارهای بسیار مفیدی که برای بدن انجام می دهند، از جمله تولید ویتامینهای گروه B، K و غیره ، در بالا نگه داشتن سیستم ایمنی بدن نقش به سزایی دارند و بسیاری از میکروبهای مضر را نابود می کنند.
افرادی که آنتی بیوتیک در یافت می کنند ، بخصوص در دوران کودکی ، بیشتر در معرض بیماریهای مختلف از جمله عقیمی ، بیماریهای عفونی ، یبوستهای شدید ، پایین آمدن شدید سیستم ایمنی ، مشکلات پوستی ودیابت قرار می گیرند.
در یک تحقیق صورت گرفته ی اخیر، نشان داده شده که هر چه آنتی‌ بیوتیک‌های بیشتری در سال برای افراد تجویز شود، خطر ابتلا به دیابت نوع 2 افزایش می‌یابد.

در حالی که تعداد آنتی‌بیوتیک‌ها با افزایش خطر دیابت نوع 2 ارتباط داشت ، قویترین ارتباط به آنتی‌بیوتیک‌هایی که وسیع‌الطیف نیستند، مربوط می‌شود مانند آنتی‌بیوتیک‌هایی که علیه باکتری‌های خاصی مؤثرند مانند پنی سیلین .
بررسی‌های پیشین دریافته بود که مصرف آنتی‌بیوتیک می‌تواند باکتری‌های دستگاه گوارش انسان را تغییر دهد و این موضوع در میان کودکانی که چندین آنتی‌بیوتیک مصرف می‌نمودند ، صدق می‌کرد و ارزیابی اخیر نشان داد که تغییرات در باکتری‌های دستگاه گوارش‌ (Microbiota) می‌تواند به کاهش توانایی متابولیزه کردن قند بیانجامد .
با استفاده از آنتی بیوتیک های طبیعی ، از صدمه دیدن بدن جلوگیری کنید. آنتی بیوتیک های طبیعی، به مانند پلیس مهربان ، دلسوز و آگاهی می باشند که با محافظت از سیستم ایمنی بدن و تقویت آنها، به شدت با عوامل مضر و آسیب زا مقابله می کند .