مصرف داروهای طبیعی ضد اضطراب و افسردگی و چند راه برای مقابله با اضطراب

پزشکان درمانهای طبیعی برای رفع علائم افسردگی و اضطراب بالینی ، داروهای طبیعی نیز تجویز می کنند .
برای رهایی از اندوه کوتاه مدت ، می توان قهوه معجون گیاهی دکتر کلان را بدون محدویت مصرف نمود و نیز برای درمان اختلالات اضطرابی ، در کنار مصرف قهوه دکتر کلان ، از داروهای ضد افسردگی همچون :
مخمر آبجو ، رویال ژلی ، بی پولن ، افشره های زعفران ، اسطوخدوس ، جینکو ، و غیره استفاده کرده و در کنار آنها میوه هایی همچون موز ، آناناس ، خرما و غیره مصرف نمود .

‎چندراه برای مقابله با اضطراب

1- مراقبت پیشگیرانه :

‎اضطراب یک احساس قوی است که فرد را اذیت می کند ، بنابراین به جای پنجاه بردن به الکل ، مواد مخدر ، سیگار و غیره که اضطراب را در دراز مدت زیاد می کنند ، غذاهای پروتئین دار پ هاش بالا ، غذا هایی با پ هاش بالا و سرشار از ویتامینهای گروه ب ومنیزیوم میل فرمایید ، به فیلم های کمدی تماشا کنید ، به طور فیزیکی فعالیت داشته باشید ، خوب بخورید و به اندازه کافی استراحت نمایید.

2- ‎معاشرت کردن :

اگر وقت خود را صرف با دوستان و فامیل هایی بکنید که با هم جور هستید ، نه تنها ذهن خود را مشغول امور بیهوده نمی کنید ، بلکه با تمرکز روی خنده و غلبه بر ترس و نگرانی ها ، خلق و خوی خود را بهبود می بخشید. در زمان های سختی ، معاشرت کردن به معنی همدردی با همسالان و رفقا می باشد. اما به جای صحبت درباره مسائل منفی ، راجع به پیشرفت های مثبت بحث کنید.

3- ‎‎ورزش تنفسی را امتحان کنید :

‎روی تنفس خود متمرکز شوید. به طور کامل نفس بکشید ، مکث کرده و سپس آن را آزاد سازید. تمرین کنید که روزانه حداقل پنج بار وهر بار پنج دقیقه این کار را انجام دهید.برای نتیجه گیری بهتر می توانید به کلاسهای مدیتیشین ، یوگا ، تای چی ویا چی گنگ بروید.

4- ‎مغز خود را درگیر سازید :

‎مغز اضطراب را در دو ناحیه جداگانه پردازش می کند. بادامه (نام ناحیه ای در مغز) پاسخ جنگ را ساطع می کند ، درحالیکه قشر پیشین جلویی مغز کارهایی اجرایی ، مثل تصمیم گرفتن را کنترل می کند. تحقیقات
‎نشان می دهند افرادی که مستعد اضطراب هستند ، اگر در یک فعالیت که نیازمند انحراف توجه از بادامه به قشر پیشین جلویی مغز است درگیر شوند ، ، اضطراب انان کمتر می شود.

5- ‎فعالیت بدنی داشته باشید :

‎ورزش یکی دیگر از تاکتیک های تغییر توجه از اضطراب می باشد.
ورزش به خاطر آرامش زیادی که در خود دارد ، سبب افزایش میزان دپامین می شود که این به نوبه خود باعث بهبود خلق و خو می گردد.
درگیر شدن با فعالیت بدنی به فرد حس کنترل و موفقیت می بخشد ، که می تواند اضطراب و دودلی را تحت الشعاع قرار بدهد.
یک مورد که باید مد نظر داشته باشید این است که اجازه ندهید ذهن در هر جایی که خواست پرسه بزند ، بلکه باید همزمان به همان فعالیت بدنی فکر خود را مشغول بسازید.