واقعیت های مصرف لبنیات از نگاه دکتر کلان

زمانی که از لبنیات سخن به میان می آید ، همه اذهان به کلسیم موجود در آن معطوف می گردد ، اما واقعیت چیز دیگریست.

لبنیات سر شار از از کلسیم ، پروتئین و غیره است ، درست ، ولی باید به نگاه علم تغذیه هم توجه داشته باشیم.

هیچ کس وجود کلسیم در لبنیات را منکر نمی شود ، ولی دوستان باید بدانند ، PH لبنیات پائین است و به اصطلاح اسیدیه و به قول حکماء طبعش سردی دارد ، حالا دوغ بیشترین سردی را دارد ، بعد از آن به ترتیب ماست ، شیر و پنیر.

ولی باید این را بدانیم که یکی از علل عمده پوکی استخوانها کمبود کلسیم نیست ، بلکه عدم جذب کلسیم می باشد.

طبع لبنیات سرد می باشد و با پاستوریزه کردن سردتر می شود و با گرفتن چربی آنها سردیش بسیار بیشتر می شود .

کلسیم در محیط قلیایی جذب می شود ، ولی با وجود این شرایطی که عرض کردم ، مصرف لبنیات محیط روده را سردتر می کند و در آن محیط هر چقدر کلسیم باشد ، جذب نمی شود ، به همین جهت است کسانی که پوکی شدید استخوان ، رومایتسم یا آرتروز دارند ، با مصرف لبنیات درد آنان افزایش پیدا می کند.

طبع لبنیات سرده ، ما با گرفتن چربی آن سرد ترش می کنیم ، با پاستوریزه و هموژنیزه کردن آن ، سردی آن را چند برابر می کنیم ، این طبیعی است که جذب نشود . ضمن اینکه وایتکس می زنند ، با شیر خشک و آب چاه درست می کنند (با پایین ترین کیفیت شیر خشک) و چون کاملا ابتدا چربی اش را می گیرند ، مجبورند چربی مصنوعی اضافه کنند ، که قدیم پودر مارگارین می زدنند و امروزه روغن پالم صنعتی .

روغن پالم خوراکی جزو بهترین روغنهای خوراکی دنیاست و در حد روغن زیتون می باشد ، با این تفاوت که روغن زیتون مقاوم در مقابل حرارت نیست و ولی روغن پالم خوراکی در مقابل حرارت مقاوم است ، ولی متاسفانه به خاطر تفاوت فاهش قیمت روغن پالم خوراکی و صنعتی ، دوستان کم لطفی کرده ، روغن پالم صنعتی اضافه می کنند ، لازم به ذکر است بسیاری از روغنهایی که به عنوان روغن آفتابگران و غیره استفاده می کنیم ، روغن پالم صنعتی یا پارافین می باشد .

به همین جهت اگر شما شیر طبیعی را با عسل یا خرما میل کنید ، احتمال داره یک قسمتی از کلسیم آن جذب شود (به خاطر اینکه شما قبل یا بعد از خوردن شیر چه نوع مواد غذایی میل کرده باشید ، غذا با طبع سرد یا غذا با طبع گرم) یا ماست طبیعی را شما با نعنا و کاکوتی میل کنید شاید قسمتی از کلسیم آن جذب شود ، ( مثلا اگر شما با جوجه کباب این ماست را خورده باشید ، نه تنها فایده ای نمی بینید ، قطعا ضرر هم می بینید) .

یا اگر شما پنیر طبیعی را با گردو و خرما به عنوان شام (حداقل ٤ ساعت قبل از خواب) میل بفرمایید ، احتمال داره میزانی از کلسیم آن جذب شود ، ولی اگر شما آن را به عنوان صبحانه و خالی میل فرمایید ، احتمال جذب آن در حد صفر می باشد.

دادن شیر پاستوریزه امروزی برای بچه ها در صبح هنگام بخصوص قبل از رفتن به مدرسه ، دوستی خاله خرسه می باشد . این کار ، قدرت یاد گیری بچه ها را در مدرسه خیلی پایین آورده و سستی و رخوت در آنان ایجاد می نماید .

شما با خوردن یک قاشق غذا خوری روغن کنجد سرد فشرده شده ارگانیک ، به میزان بیست لیتر کلسیم شیر به بدن خود می رسانید.

اگر تمایل دارید لبنیات مصرف کنید ، شیر طبیعی دست نخورده و چربی نگرفته ی آن را با خرما ، عسل ، شیره توت ، شیره انگور یا شیره خرما میل کنید.

اگر ماست می خواهید میل کنید، با غذا میل نکرده، بلکه ماست طبیعی پر چرب را قبل از غذا با کاکوتی و نعنای فراوان و با کمی نمک دریا یا نمک طبیعی تصفیه نشده میل فرمایید .

نگران چربی ماست طبیعی نباشید . چربی ماست طبیعی نه تنها مضر نیست ، بلکه بسیار مفید بوده ، هم گرفتگی عروق را باز می کند ، هم سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد و همچنین می تواند بسیاری از سموم و فلزات سنگین مثل جیوه را از بدن دفع نماید.

اگر دوست دارید پنیر میل کنید ، پنیر طبیعی را با گردو ، خرما و سبزی به عنوان شام میل فرمایید.

کشک را با چهار مغز و خرما و عسل میل فرمایید ، بالاترین میزان جذب کلسیم را خواهید داشت.

کره ی از ماست گرفته شده را اگر همراه با عسل طبیعی میل شود ، سیستم ایمنی بدن را بالا برده و عروق گرفته شده را باز می کند.

“تغذیه خود را آگاهانه انتخاب کنیم تا از شر بیماری در امان باشیم.”

نوشته : دکتر فرض الله قلی زاده کلان ، پزشک متخصص تغذیه و درمان های طبیعی