خطرات پرخوری

پرخوری افزایش حالت اسیدیته و به خطر انداختن سلامتی

پرخوری : افزایش حالت اسیدیته و به خطر انداختن سلامتی

هر چه بیشتر غذا را بجویید ، از پرخوری دور می شوید و به هضم بهتر غذا کمک می کنید.

جویدن غذا همچنین باعث افزایش بزاق یا ماده پتالین می شود و به پرزهای انتهائی زبان فرصت می دهد که به مغز گزارش دهند که چه نوع مواد غذایی می خواهد وارد معده گردد ، تا معده آنزیم خاص هضم آن ماده را آزاد نماید .

بزاق و ترشح آنزیمهای خاص معده ، حالت اسیدیته معده را کاهش می دهند. بنابراین قبل از هر چیزی بهتر است غذا را به درستی بجویید .

برای این کار هر لقمه را که به دهان می برید قاشق و چنگال را داخل بشقاب بگذارید و با حوصله غذا را مزه مزه کنید ، تا خود به خود پر خوریتان از بین برود .

اگر شما در کنار این کار ، از نان و برنج سبوسدار استفاده نمایید ، عدم استفاده از شکر سفید ، نمک سفید ، همه نوع مواد پاستوریزه و هموژنیزه شده ، روغنهای مصنوعی و سایر غذاهای مصنوعی دوری کنید ، علاوه بر اینکه به وزن ایده آلتان می رسید ، از کار کرد گوارش خوب ، عدم پوسیدگی دندانها و پوست عالی بر خوردار خواهید شد.

در صورت کسالت با داروهای طبیعی خود را مداوا نمایید و با مصرف داروهای شیمیایی ، جان عزیزتان را نابود نکنید.

سلامتی خود را قدر بدانید و خود متولی سلامتیتان باشید و امور سلامتی خود را به متولیان سلامت (وزارت بهداشت) نسپارید که آنان با گرفتن چندر غازی از دشمنان سلامتی شما ، شما را بیمار خواهند کرد و بعد از گرفتن پولتان ، خیلی با کلاس جانتان را هم خواهند گرفت .

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.