چطور مقاومت بدن خود را در برابر هوای آلوده افزایش دهیم

چطور مقاومت بدن خود را در برابر هوای آلوده افزایش دهیم

چطور مقاومت بدن خود را در برابر هوای آلوده افزایش دهیم:

ویتامین C : قوی ترین آنتی اکسیدانی برای بدن شما ویتامین C است. این ویتامین محلول در بدن می تواند رادیکال های آزاد را از بین ببرد.

– جعفری ، کلم و به طور کلی سبزیجات بهترین گزینه های خوراکی در آلودگی هوا هستند و ویتامین C مورد نیاز را به بدن می رسانند.

– بهترین راه برای دریافت ویتامین C روزانه بخصوص در روزهای آلوده نوشیدن آب دو عدد لیمو ترش است. می توانید آب لیمو ترش را با آب ولرم مخلوط کرده و بنوشید.

– مرکبات مانند پرتقال منابع غنی از ویتامین C هستند.

خیلی از مواقع دریافت ویتامین سی از طریق غذا ها ومیوه جات کافی نمی باشد ، در چنین موقعی لازم است از مکملهای غذاهای طبیعی همچون ابسوربنت سی استفاده نماییم؛

– ویتامین E: این ویتامین محلول در چربی اولین خط دفاعی بدن در برابر آسیب هایی است که بافت های انسان وارد می شود. این ویتامین را به روش های زیر به بدن برسانید:

– ویتامین E در برنامه غذایی از گیاهانی می آید که در قالب روغن های خوراکی مصرف می شود. روغن کنجد واقعی ، آفتابگردان واقعی ، بادام زمینی و روغن زیتون ارگانیک از جمله این منابع هستند.

– بادام و تخمه آفتابگردان از دیگر منابع غنی ویتامین E هستند. از آنجاییکه مغزها معمولا پرکالری هستند ، مصرف روزی حدود صد گرم از آنها کفایت می کند.

ادویه جات و چاشنی های گیاهی

– بتاکاروتن : به دلیل فعالیت آنتی اکسیدانی نقش بسیار مهمی در کنترل التهابات ناشی از آلودگی ایفا می کنند.

– سبزیجات برگ دار مانند کاهو و اسفناج قوی ترین منابع بتاکاروتن هستند.

– برگ تربچه و هویج نیز از دیگر منابع غنی بتاکاروتن هستند.

– مکمل غذایی انتی پلاس دکتر کلان و ابتاکار ئی نیز سرشار از ویتامین A ، E ، سلینیوم و بسیاری املاح و ویتامینهای طبیعی می باشد که برای افزایش سیستم ایمنی بدن بسیار مهم می باشد .

درباره نویسنده