چهار روش ساده برای تشخیص برنج پلاستیکی  از برنج طبیعی

چهار روش ساده برای تشخیص برنج پلاستیکی  از برنج طبیعی

چهار روش ساده برای تشخیص برنج پلاستیکی  از برنج طبیعی

برنج های پلاستیکی ، مخلوطی از نشاسته و پلاستیک هستند ، که برای سلامتی انسان ، حیوان و محیط زیست بسیار خطرناک می باشد.

‎خیلی ساده می توان برنج پلاستیکی را از برنج طبیعی به شیوه های ساده در خانه و بدون نیاز به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته ، تشخیص دهید.

روش اول: یک ظرف آب آماده کنید و مقدار اندکی برنج داخل آن بریزد ، اگر دانه های برنج روی آب ایستادند ، این وضعیت نشان می دهد که برنج سالم نیست و باید آن را دور بریزید.

روش دوم: مقدار اندکی برج را روی آتش بگذارید؛ اگر دیدید که به سرعت می سوزد و از آن بوی پلاستیک بلند می شود ، این وضعیت نشان می دهد که برنج زیان آور است.

روش سوم : اگر می خواهید صد درصد مطمئن شوید که برنج شما طبیعی بوده و مصنوعی نیست ، باید مقدار اندکی از برنج پخته شده را در یک ظرف دربسته قرار داده و به مدت چند روز در یک محل گرم بگذارید. حال اگر برنج شما فاسد شد ، این وضعیت نشان می دهد که این برنج تماما سالم و طبیعی است و هیچ گونه مواد صنعتی در آن بکار نرفته است اما اگر فاسد نشد؛ این نشان می دهد که درصد زیادی از آن را مواد صنعتی تشکیل می دهد.

روش چهارم : اکثراً برنجهای پلاستیکی در اثر زیاد جوشیدن یا کم و زیاد شدن آب آن مشکلی پیش نمی آید و به اصطلاح هر آشپز ناشی می تواند اینو خوب در بیاره .

ولی برنج طبیعی با کمی بی توجهی و زیاد بودن آب آن خمیر می شود.

به سلامتی خود ارزش قائل شده و تنها به عقلانیت و منطق خود اعتماد کنید .

به حرف و مجوزهای دولت مردان و وزارت بهداشت اعتماد نکنید که در صورت اعتماد به آنها زندگی خود و کودکان خود را به خطر می اندازید .

درباره نویسنده