چهار روش ساده برای تشخیص برنج پلاستیکی  از برنج طبیعی

برنج های پلاستیکی ، مخلوطی از نشاسته و پلاستیک هستند ، که برای سلامتی انسان ، حیوان و محیط زیست بسیار خطرناک می باشد.

‎خیلی ساده می توان برنج پلاستیکی را از برنج طبیعی به شیوه های ساده در خانه و بدون نیاز به دستگاهها و تجهیزات پیشرفته ، تشخیص دهید.

روش اول: یک ظرف آب آماده کنید و مقدار اندکی برنج داخل آن بریزد ، اگر دانه های برنج روی آب ایستادند ، این وضعیت نشان می دهد که برنج سالم نیست و باید آن را دور بریزید.

روش دوم: مقدار اندکی برج را روی آتش بگذارید؛ اگر دیدید که به سرعت می سوزد و از آن بوی پلاستیک بلند می شود ، این وضعیت نشان می دهد که برنج زیان آور است.

روش سوم : اگر می خواهید صد درصد مطمئن شوید که برنج شما طبیعی بوده و مصنوعی نیست ، باید مقدار اندکی از برنج پخته شده را در یک ظرف دربسته قرار داده و به مدت چند روز در یک محل گرم بگذارید. حال اگر برنج شما فاسد شد ، این وضعیت نشان می دهد که این برنج تماما سالم و طبیعی است و هیچ گونه مواد صنعتی در آن بکار نرفته است اما اگر فاسد نشد؛ این نشان می دهد که درصد زیادی از آن را مواد صنعتی تشکیل می دهد.

روش چهارم : اکثراً برنجهای پلاستیکی در اثر زیاد جوشیدن یا کم و زیاد شدن آب آن مشکلی پیش نمی آید و به اصطلاح هر آشپز ناشی می تواند اینو خوب در بیاره .

ولی برنج طبیعی با کمی بی توجهی و زیاد بودن آب آن خمیر می شود.

به سلامتی خود ارزش قائل شده و تنها به عقلانیت و منطق خود اعتماد کنید .

به حرف و مجوزهای دولت مردان و وزارت بهداشت اعتماد نکنید که در صورت اعتماد به آنها زندگی خود و کودکان خود را به خطر می اندازید .