‎دستورالعمل های طبیعی برای رفع خشکی پوست

‎دستورالعمل های طبیعی برای رفع خشکی پوست

‎دستورالعمل های طبیعی برای رفع خشکی پوست

پوست های خشک به اندازۀ کافی مادۀ چرب تولید نمی‌کنند تا حفاظت مناسب از پوست را تضمین کنند . در نتیجه ، این نوع پوست ها بسیار حساس تر و شکننده تر هستند…

دستورالعمل تهیۀ چند ترکیب ، برای مراقبت از پوست های خشک را به شما آموزش می‌دهیم.

  • ماسک آووکادو برای پوست های خشک و حساس :

گوشت نصف یک آووکادو را با چند قطره روغن زیتون در مخلوط کن بریزید ، یا آووکادو را با چنگال له کنید تا پورۀ آن به دست آید.

‎این خمیر را روی صورت ، گردن و سینه تان بمالید و بگذارید حدوداً بیست دقیقه بماند . سپس پوست تان را با آب ولرم یا جوشاندۀ ولرم آویشن آب کشی کنید.

کرم زیبایی از ماست برای پوست های خشک :

دو قطره روغن عصارۀ بادام شیرین را به ماست (طبیعی و بدون شکر) اضافه کنید . برای به دست آوردن یک خمیر روغنی، با هم مخلوط شان کنید. روی صورت ، گردن و سینه تان بمالید و بگذارید حدوداً ده دقیقه بماند.

‎سپس با آب ولرم، ترجیحاً آب چشمه یا آب تصفیه شده ، نواحی مورد درمان را آب کشی کنید.

  • کرم محافظتی برای پوست های خشک و حساس :

‎چند قطره اسانس برگ عطر را با روغن جوجوبا مخلوط کنید . این مخلوط را روی صورت ، لب ها و دست های تان بمالید.

  • شیر پاکن خیار برای پوست های خشک :

‎پاک کردن پوست ، حداقل روزی یک بار ضروری است ، اما بهتر است که این کار یک بار صبح و یک بار شب انجام شود تا پوست از آلودگی ها رها شود . از شیر پاک کن خیار بر روی تکه ای کتان یا روغن بادام شیرین هنگام شب استفاده کنید.

توصیۀ ما برای پوست های خشک :

‎پوست طی مدت شب تجدید حیات می‌یابد . بنابراین شب پوست تان را با مواد مغذی که نیاز دارد ، تغذیه کنید . به بیان دیگر ، در مواردی که پوست خشک یا حساس است ، استفاده از کرم های شب را فراموش نکنید .

درباره نویسنده