نوشیدن آب یخ

‎نوشیدن آب یخ برابر است با سفت شدن مواد چرب در بدن

نوشیدن آب یخ برابر است با سفت شدن مواد چرب در بدن

مواد چرب در تماس با دمای خیلی سرد ، میل زیادی به حفظ ماهیت خود دارند . یعنی در تماس با سرما حالت جامد خود را حفظ می کنند و به سختی ذوب می شوند . به همین دلیل نه تنها لازم است که از نوشیدن آب یخ بعد از غذا پرهیز گردد ، بلکه بهتر است از مصرف خوردنی های خیلی سرد مانند دسر، بستنی و غیره نیز اجتناب کنید .

به عنوان مثال اگر غذای چربی خورده اید ، با نوشیدن آب یخ کاری می کنید که ترکیبات آن به قدری سخت و غلیظ شود که دستگاه گوارش را برای هضم کردن به زحمت بیندازند . در نتیجه دچار معده درد، حالت تهوع و ریفلاکس معده می شوید.

همچنین آب یخ خوردن می تواند باعث چسبیدن چربی دور عروق قلب شود و از عوامل اصلی انسداد رگ های اصلی قلب ، سکته و ایست قلبی گردد.

‎اسید معده ای که توسط بدن و برای هضم غذاهای مصرفی تولید می شود ، بسیار متعادل و مناسب این کار است. اگر بعد از غذا آب یخ میل کنید ، اسید معده رقیق شده و تأثیر هضم کنندگی آن کاهش پیدا می کند . در نتیجه معده برای تجزیه کردن غذاهای مصرف شده دچار مشکل می شود . از آن بدتر اینکه این مواد غذایی در معده باقی می مانند تا اسید رقیق شده به حالت اول برگشته و بتواند وظیفه ی خود یعنی تجزیه ی غذاها را به درستی انجام دهد .

در این مدت زمانی که مواد غذایی در معده تلنبار می شوند ، زمان کافی برای اکسید شدن و تولید و تکثیر باکتری هایی که باعث معده درد می شوند وجود دارد.

‎در هر فرصتی که قبل ، حین و یا بعد از غذا یک لیوان آب تگری می نوشید ، یک شوک بزرگ به متابولیسم یا سوخت و ساز بدنتان وارد می شود . در واقع متابولیسم بدن همیشه به طور طبیعی دنبال دمایی نرمال برای رسیدگی به وظایف خود است .

زمانی که آب یخ می خورید ، بدن به جای اینکه از انرژی دریافتی از غذاها برای تأمین نیازهای ارگان های بدن استفاده کند برای تنظیم و نرمال کردن دمای خود استفاده می کند.

توصیه می گردد حتماً یک ربع قبل از غذا تا یک ساعت بعد غذا هیچ نوع مایعات بخصوص مایعات سرد نخورید . بعد از حدود یک ساعت می توان انواع دم نوشها و یا سایر مایعات جوشیده میل فرمایید . اگر خنک دوست داشتید ، می توانید مایعات جوشیده ی خنک شده میل کنید.

مایعاتی که بعد غذا میل می شود ، توصیه می گردد پخته شده (جوشیده شده) باشند و مایعاتی که با شکم خالی میل می شود مایعات نجوشیده باشند.

نه تنها مایعات با غذا خوب نیست ، بلکه مایعات با میوه نیز خوب نبوده و بدن را دچار مشکلات می گرداند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.