‎کمبود منیزیوم عامل نگرانی ، افکار مغشوش ، خستگی و بیخوابی و تأمین کمبود منیزیم در بدن

منیزیوم یک مواد معدنی ساده و معمولی است که به طور تقریبی تمام انسان ها به آن نیازمندند ؛ زیرا تمام وجود ما از اسکلت تا ماهیچه ها آن را بکار می برند .
اگر غذا را مناسب مصرف کنیم ، نباید کمبودی داشته باشیم .
ولی باید توجه داشت که در شرایط فشار روانی ، مولکول های منیزیوم هم بیشتر مصرف می شوند و هم می تواند بسادگی از راه ادرار از بدن دفع شوند .
‎امروزه به دلیل فشار روانی فراوان و تغذیه ی نامناسب بدون سبزی و میوه و نان سبوس دار ، نمک های تصفیه شده ، پخت و پز با درجه بالا ، کمبود منیزیم امری شایع شده است .
افرادی که از دانه های بادام ، فندق ، نمک های تصفیه نشده وغیره استفاده می کنند ، به خود کمک فراوانی می کنند .
‎فشار روانی و تنش ، باعث ترشح هورمون های آدرنالین و نورآدرنالین و کورتیزل می شود که در واقع اعلام خطر است . که باعث ناراحتی های فراوان قلبی و عروقی نیز می شود که خود آنها نیز تنش آور هستند. 

خود فشار روانی ، نیاز به منیزیوم دارد و نرسیدن منیزیوم ، فشار روانی را پیش می آورد . بدین ترتیب ، یک دایره ی معیوب یا دَوَرانی را پیش آمده و انبار ذخیره نیز به این ترتیب ته خواهد کشید. 

کمبود منیزیوم ، بدون اینکه شخص خود پی ببرد ، دلشوره و دلواپسی را نیز سبب می شود که برای هر امر کوچک و یا بزرگ نگرانی و تشویش دارد .
‎در پیش نیز گفته شد که کمبود منیزیم ، کلسیم را از اسکلت بدن بیرون می راند تا تعادل ایجاد کند .

کلسیم رانده شده ، خود را در بخش نرم و ماهیچه ها ، مفصل و بافت ها جای می دهد .
رانده شدن کلسیم از اسکلت و جایگزین شدن در جاهای نرم ، تنها برای جلوگیری از محیط آلوده و ترش (اسیدی) شده ی بدن است . زیرا بدن نیز اسیدی شده و دیگر طبیعی نیست .
جاهای نرم نیز از استرس زیاد ، ترش شده و تولید اسیدلاکتیک نموده است . اگر شخص در این مورد سابقه دار باشد ، پس دیگر ترش شدن در وی مزمن شده است .
انقباض ماهیچه ها نیز از پیش در آنها محیط را ترش کرده بودند . در این صورت ، علاوه بر نیاز فراوان به منیزیوم ، شخص از خستگی نیز رنج می برد .خستگی در شخص ، درونی نا آرام را سبب می شود ، که خود این موجب بیخوابی یا خواب بریده بریده است ، که فایده ی چندانی ندارد ، و افکار مغشوش و خستگی و بیخوابی نیز خود ضربان قلب را بالا می برد .اگر شخص خود برای آن از پیش فکری کرده بود ، تمام این مشکلات قابل جلوگیری است .

منابع مهم منیزیم و تأمین کمبود منیزیم در بدن

مصرف نمک طبیعی و تصفیه نشده ، بخصوص نمک طبیعی دریا و انواع آجیل ها ، کمبود منیزیم بدن را جبران کرده و از مشکلات احتمالی آن جلوگیری به عمل می آورد .
یک روش عالی و بی درسر دیگر برای تامین منیزیوم بدن ، مصرف روزانه دو بسته قهوه معجون گیاهی دکتر کلان می باشد .