نکاتی مهم در خصوص آب معدنی ها و سلامت آب شرب مصرفی

نکاتی مهم در خصوص آب معدنی ها و سلامت آب شرب مصرفی

نکاتی مهم در خصوص آب معدنی ها و سلامت آب شرب مصرفی

املاح آب معدنی ها از آب شهری بیشتر است ، بنابراین در برخی موارد به ویژه برای افرادی که در نواحی کلیه ، مثانه و مجاری گوناگون بدن مستعد سنگ سازی هستند مصرف دائمی آب معدنی ، سنگ سازی بدن به دلیل غلظت املاح تسریع می شود.

در بیشتر شرکت های معتبر آب معدنی در جهان به آنها ماده مضر فلوراید و سایر مواد دیگر اضافه می گردد.

قیمت آن نسبت به آب شهری ۷۰ برابر بیشتر است.

معمولاً بسته بندی این نوع محصولات در بطریهای تهیه شده از PVC و PET عرضه میگردد .

در طول زمان و در صورت نگهداری آبهای معدنی در معرض تابش آفتاب ، قسمتی از ترکیبات بطریها وارد محتوای عرضه شده می شود ، که از جمله مواد سرطان زا به حساب آورده می شوند و هر چه از زمان تولید آنها گذشته باشد و در فضای باز و آفتاب خیز نگهداری شده باشند ، بر مقدار مواد ورودی از ترکیبات بطریها به آب افزوده میشود.

حتی توصیه اکیدی به عمل آمده که از یخ زدن آب در درون بطریها و فریز نمودن آنها نیز باید اجتناب نمود که به نوع دیگری مواد مضر و سرطانزا تولید میشود.

انبوه بطری های آب معدنی یکی از آلاینده های محیط زیست است.

توصیه می گردد در صورت ممکن از آب چشمه ها ، قناتها و چاه های خارج از شهر استفاده شود و در صورت عدم دسترسی ، یک دستگاه تسویه خانگی شش فیلتره در منزل نصب کرده و از آب آن استفاده نمایید.

بهتر است آبی که با معده خالی میل می گردد آب نجوشیده باشد و آبی که بعد از غذا میل می فرمایید  ، آب جوشیده شده باشد ، اگر هوای آب خنک بعد از غذا دارید حتما حتما از آب جوشیده شده سرد شده استفاده نمایید و بهتر است آب در ظرف برنجی جوشانده شود که سرشار از یونهای زینک و مس گردد.

درباره نویسنده